Jakich naczyń nie mozna myć w zmywarce?

naczynia

Nawet najlepsza zmywarka wiodącego producenta może uszkodzić naczynia i przedmioty, które nie są odporne na działanie wysokiej temperatury oraz różnego rodzaju środków chemicznych. Do umieszczania naczyń w zmywarce należy więc podejść ze szczególną dokładnością i ostrożnością.
Jakie naczynia wkładać do zmywarki?
Określonego typu naczynia w zmywarce nie powinny się znaleźć pod żadnym pozorem. Te z tych najdelikatniejszych, jak wspomniana porcelana czy przedmioty wyjątkowo mało odporne na działanie detergentów, nierzadko silnych, powinno się wykluczyć w pierwszej kolejności z czyszczenia w ten sposób.
Ręcznie zdobiona porcelana nie lubi zmywarek
Jakich naczyń nie myć w zmywarce, to pytanie dręczy użytkowników. Nikt nie chce sprawdzać tego indywidualnie i na własną odpowiedzialność umieszczać naczynia podatne na uszkodzenia w tym urządzeniu. To, czego nie myć w zmywarce, najczęściej zaznaczone jest przez producenta w instrukcji obsługi urządzenia.
Urządzenie myjące a materiały termoplastyczne
Delikatne naczynia zmywarka może wyczyścić, jeśli ustawiona jest na najsłabszy program. Dla każdego właściciela zmywarki ważne jednak jest to, by funkcjonowała ona bez zarzutu przez długi czas. Warto o nią dbać i stosować się do firmowych zaleceń. Wtedy możemy mieć pewność jej odpowiedniego działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>